Zirkonyum Diş - implant diş
Anasayfa » Diğer Diş Tedavileri » Gülüş Tasarımı
ddqqww

Gülüş Tasarımı

Gülüş Tasarımı Nedir ?

Gülüş tasarımı kişiye sahip olabileceği en güzel ve en uyumlu gülüşü vermek demektir. Kendini özel, bakımlı, pozitif ve güvenli hissetmesi için güzel bir gülümseme çok tesirlidir ve gülüş tasarımıyla insanlara kendilerine özel , en mükemmel gülümseyiş tasarılanır.

Kişinin gülümsemesinin; kendi yüz tipi, ten rengi, dudak ve diş yapısı asal alınarak kendine özel bir hale getirilerek kusursuzlaştırılmasıdır. Gülüş tasarımında evvela kişinin rahatsız olduğu problemler dikkate alınır, daha sonra hekim tarafından dişlerde varsa renklenme, çürükler, diş kırıkları veya çatlaklar, çapraşıklıklar, diş eksikliği, dişler arasında boşluklar (diestemalar), dişeti meseleleri, dişeti ve diş boyu düzey farkları, deformasyonlar belirler.

Belirleyen problemlerin; hastanın yaşı, yüz, çene, ağız ve dudak yapısı, ten ve diş rengi ve boyutları gibi etkenler dikkate alınarak ihtiyaç duyulan rehabilitasyonlar tasarılanarak ortadan kaldırılır ve hasta yüzünü ve gülümseyişini güzelleştirecek en uyumlu gülüşe sahip olur.

Gülüş tasarımı uygulamasının nedenleri, öncelikle hastanın gülümseyişinden hoşnut olmaması başka bir deyişle estetik problemlerdir.

Gülüş tasarımı yapılırken hastanın ihtiyacına uygun şekilde; lamina porselenler (yaprak porselenler), full seramik kaplamalar, zirkonyum kaplamalar, bonding uygulamaları yapılabilir. Ayrı olarak diş beyazlatma, dişeti seviyelendirme, ortodonti rehabilitasyonu gibi uygulamalar gerekiyorsa onlar da tasarılanır.

Tasarılanan rehabilitasyonun ne kadar süreceği ise hangi rehabilitasyonların uygulanacağına bağlı olarak değişir.
Çoklukla 1-2 hafta gibi bir müddette işlemler bitirilir. Sadece ortodontik rehabilitasyon veya cerrahi uygulamaların gerektirdiği vaziyetlerde tedavi müddetleri uzayabilir.

Gülüş Tasarımı; Sıkça Suallen Sualler

1) Gülüş tasarımı kimlere yapılır?

Gülüş tasarımı, öncelikle kendi gülümseyişinden estetik olarak memnun olmayan fertlere ve dişhekiminin kontrolü neticeninde ağız, diş ve dişetlerinde estetik ve medikal meseleler, düzensizlikler saptayan kişilere yapılan uygulamalardır.

2) Gülüş tasarımında ne gibi uygulamalar yapılır?

Gülüş tasarımı kişiye özel olduğundan, her kişiye değişik uygulama veya uygulamalar yapılır. Dişhekiminin hastayı kontrolü ve yaptığı tetkikler ve koyduğu tanılar neticesi hastanın yakıntıları de göz önüne alarak her hastanın ağız ve diş yapısı, yüz hatları, ten rengi, diş rengi, diş şekli, dudak yapısı, dişeti yapısı değerlendirmeleri neticesi farklı uygulamalar yapılabilir.

Bunlar; estetik lamina uygulamaları, full seramik kaplamalar, zirkonyum kaplamalar, porselen dolgu(bonding) uygulamaları, diş eksikliği varsa gerekirse implant uygulamaları, dişeti seviyelendirme uygulamaları, dişetleri çok fazla görünüyorsa diş boyu uzatma uygulamaları, aşırı çapraşıklık vaziyetlerinde ortodontik tedaviler, detertraj ve diş beyazlatma gibi tedavi şekilleridir. Hastanın estetik ve medikal problemlerine göre bunların biri veya birkaçı birlikte uygulanabilmektedir.

3) Gülüş tasarımında uygulama müddeti ne kadardır?

Tedavi müddeti her kişide yapılacak uygulamalara göre farklıdır. Ekseriyetle vasati 1 hafta ile 10 gün arası bir müddette tedavi bitirir. Yalnız ortodonti, dişeti operasyonları ve implant uygulaması gibi tedaviler tasarılandıysa tedavi müddetleri uzayabilir.

4) Gülüş tasarımıyla kişiye hertürlü gülüş kazandırılabilir mi?

Gülüş tasarımıyla herkese kendi ağız yapısının sahip olabileceği en uygunl gülümseyiş tasarlanabilir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*