Zirkonyum Diş - implant diş
Anasayfa » Lamine Diş » Lamine Diş Tedavisi
images (1)

Lamine Diş Tedavisi

Lamina diş ücretleri kaplamanın yapımında kullanılan tekniklere bağlı olarak değişir. Ücreti belirleyen diğer etkenler ise, rehabilitasyon edilen diş sayısı ve rehabilitasyon edilen alanın genişliği, kaplamada kullanılan malzemenin türü, rehabilitasyonun müddeti, diş üzerinde yapılan mekanik ve kimyevi işlemler olarak sıralanabilir. Lamina diş kaplamalarındaporselen, metal-seramik, dolaysız karma lamina kaplama teknikleri kullanılmaktadır.

Lamina diş ücretleri 2016

Laminate kaplamalar, dolaysız ve indirekt uygulamalar şeklinde yapılır.Dolaysız karma lamina kaplamaların yapımında dişin kaplanacak yüzeyine dolaysız olarak karma malzeme uygulanır ve bu malzeme belirli bir müddet ışın uygulaması ile sertleştirilir. Dolaysız karma lamina kaplamalar çok kısa müddette yapılan kaplamalardır. Dolaysız kompozitlamina kaplamalarda diş üzerinde çok fazla mekanik işlem yapılmaz. Hastaya anesteziuygulanması çoğu kez gerekmez. Hekimin çok fazla zamanını almaması, diş üzerinde fazla işlem gerektirmemesi, çoğu kez enjeksiyona dahi ihtiyaç duyulmaması gibi nedenlerle diğer lamina tekniklerine göre daha ucuzdur.

Çoğunlukla porselenden yapılan malzemenin kullanıldığı indirekt Lamina kaplamatekniğinde ise, diş üzerinde daha fazla mekanik işlem yapılır. İndirekt lamina kaplama tekniklerinde diş ölçüsü alma, laboratuvar veya atölye çalışması yapma gibi faaliyetler de yürütülür. Diğer taraftan İndirekt lamina kaplama tekniklerinde porselen gibi daha dayanıklı malzemeler kullanılmakta, daha hassas bir işçilik çalışması gerekmektedir. Bunun için, İndirekt lamina kaplama diğer lamina kaplama tedavilerine göre daha pahalıdır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*