Zirkonyum Diş - implant diş
Anasayfa » Uncategorized » Zirkonyum Diş Tedavisi
images (2)

Zirkonyum Diş Tedavisi

Estetik diş kaplaması olarak mükemmel sonuçlar veren zirkonyum diş kaplama ile ilgili bilgi vermeye çalışacağım. Bu sayfayı sonuna kadar okuduğunuzda diş rehabilitasyonunuzu yaptırmadan önce bilmeniz gerekenleri ana hatları ile öğrenmiş olacaksınız.
Zirkonyum kaplamaların porselen diş kaplamalardan farkı nedir, zirkon kaplama dişlerin avantajları nelerdir gibi konulara da yer vereceğim. Diş kaplama çeşitleri arasında mekanik direnç karşılaştırmasını ve zirkonyum altyapının neden seçenek edildiğini anlayabileceksiniz.
Estetik diş hekimliğinde altyapısı metal olan porselen diş kaplamaların  birtakım negatif özelliklerini ortadan kaldırmak için estetik zirkonyum diş kaplamalar geliştirilmiştir. Zirkonyum diş kaplamalar altyapı şekillendirmesi tamamiyle  bilgisayar teknolojisi ile üretilen yeni nesil bir diş kaplama türüdür. Bu yüzden kesik diş ile tam uyumludur.
Uzun müddet ağzınızda meselesiz kullanabileceğiniz bir diş kaplama yaptırmak istiyorsanız zirkonyum diş kaplama tam size göre. Zira zirkonyum vücut ile tam uyumlu bir malzemedir. Hem sıhhatli hemde estetik diş kaplama malzemesi olarak diş hekimleri tarafından yıllardır hastalarda güvenle kullanılmaktadır. Klasik porselen kaplama ve köprüler artık estetik beklenti yüksek olduğundan seçenek  edilmemektedirler.

Bilinmesi şart olan en ehemmiyetli konu iyi bir diş kaplamasının yalnızca malzeme ile olası olmadığıdır. Diş rehabilitasyonlarının mükemmel yapılması, rehabilitasyon tasarısı hazırlanması ve iyi bir ağız içi hazırlık süreci sonrasında olasıdır. Zirkonyum diş kaplamalarda alt yapıyı oluşturan malzeme blok şeklindedir. Bilgisayar destekli tarama ve kazıma sistemleri ile hazırlanır. Bu altyapı üzerine hacim şekil ve parlaklık vermesi için seramik başka bir deyişle porselen işlenir.

 

Zirkonyum diş kaplamadan alınan hoşnut edici sonuçlar nedeni ile klasik metal alt yapılı diş kaplama yerine bizim de tercihimiz  zirkonyum diş kaplamalardır.
Zirkonyum diş ücretleri muayenehane ve doktorlara göre değişkenlik gösterir. Zira kullanılan malzeme farklıdır. Diş hekimi imalatta kullanılan malzeme ve işçilik fiyatlarına göre size ücret verebilir. Bu yüzden ucuz diş teknisyeni ile çalışıldığında nerede ise metal altyapılı diş ücretleri uygulanabilir. Kaliteli malzeme ile çalışan deneyimli ve sanatını gösterebilen diş teknisyenleri ile çalışıldığında da fiyat bunun iki katına çıkar. Ucuz çalışan diş teknisyenleri de malzeme fiyatlarını düşürmek için uzakdoğu orijinli altyapı malzemesi kullanmaktadırlar. Burada bizim tercihimiz her zaman en iyiyi en uygun ücret ile sunmaktan yanadır.Bilgisayar destekli imalat yapılan bu diş kaplamanın alt yapısı beyaz renge sahip ve aynı vakitte ışık geçirgenliği olan bir malzemedir. Bu yüzden çok seçenek edilir. Zirkonyum diş kaplamalar üzerine gelen basınçlara karşı son derece dayanıklıdır. Zirkonyum diş kaplama estetik olmasının yanı sıra biyolojik olarak doku arkadaşıdır.

-Zirkonyum ile yapılan diş kaplamalarında bugüne kadar her hangi bir alerjiye rastlanmamıştır. Bu özellikleri ile zirkonyum alt yapılı estetik diş kaplamalar bilhassa allerji meselesi yaşayan hastalar için ideal bir diş kaplama malzemesidir.

-Ayrı olarak bu malzemenin rengi beyazdır, bu yüzden ananesel metal alaşım altyapılı porselen dişlerde olan siyah metalin yansıması olmaz.

 

 

-Işık geçirgenliği vardır, özellikle ön dişlerde gülümseme esnasında en ideal
estetiği yakalamak için zirkonyumun bu özelliğinden yararlanılır. Estetik diş
kaplaması için en ehemmiyetli kriterlerden birisi budur.– Kimi insanların metale karşı alerjisi vardır. Bu kişiler diş kaplaması yaptırmak istediği vakit zirkonyum kaplama yaptırması gereklidir. Ters halde diş etlerinde irin, diş eti çekilmesi, diş etlerinde kanama, diş eti şişliği, kızarıklık vb gibi bir hayli diş ve diş eti rahatsızlığı ile karşı karşıya kalabilir.– Diğer kaplamalara göre zirkonyum kaplama, ısı iletkenlik özelliği düşük olduğu için, ısıyı daha iletir. Böylelikle ağız içinde sıcak ve soğuktan etkilenmezler, dişte hassasiyete kapı aralamazlar.-Her renkte dişe uygulanabilir. Rengi çok koyu olan bir diş, zirkonyum kaplama ile istenilen renkte kaplanabilir. Dişin asıl rengi zirkonyum kaplama rengini etkilemez. Uzun yıllar sonra dahi zirkonyum diş kaplamasının rengi değişmez.-Zirkonyum dişlerin ekstra bir bakımı yoktur. Düzenli diş fırçalama ve iyi bir ağız  hijyeni yeterlidir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*